Noi insemnam

Fiabilitatea, flexibilitatea si munca in echipa sunt valorile dupa care ne ghidam la Einhell. Acestea nu sunt doar ceea ce cautam la noul nostru talent, ci si ceea ce va promitem.

Specialisti cu experienta sau incepatori:
Einhell ofera diferite joburi, potrivite cu toate situatiile de viata. Daca sunteti in cautarea unui mediu de lucru placut, a unor colegi cooperanti, a unei remuneratii juste, a unui program flexibil si a unor oportunitati de dezvoltare personala, atunci deveniti acum membru al familiei noastre Einhell.

Valorile companiei noastre

  • Flexibilitate
  • Lucru in echipa
  • Incredere

Ofertele noastre de job

Demonstrator / Trainer

Prezentare generala:

Departamentul: Vanzari Comert traditional / Comert modern
Raporteaza catre: General Manager Romania - direct
Locatie: Romania - Field Based

Demonstrator/Trainerul este responsabil cu promovarea brandului EINHELL catre utilizatorii finali si partenerii de distributie prin demonstratii de produs si sesiuni de training. Aceasta pozitie are, de asemenea, un rol important de sprijin pentru partenerii nostri de distributie, dupa cum este necesar pentru a impulsiona afacerea.

Responsabilitati principale:

  • Organizarea si efectuarea de demonstratii cu gama de scule electrice si accesorii utilizatorilor finali si partenerilor de distributie;
  • Instruirea si educarea utilizatorilor finali si a partenerilor de distributie in ceea ce priveste avantajul de performanta si utilizarea in siguranta a produselor Einhell;
  • Mentinerea unui nivel ridicat de cunostinte despre produse, comert si aplicatii;
  • Monitorizarea si raportarea activitatilor de pe piata si ale concurentilor;
  • Participa la targuri comerciale, expozitii si evenimente corporative;
  • Sprijina partenerii de distributie in ceea ce priveste comercializarea in magazine;
  • Efectueaza orice alte sarcini ad-hoc solicitate de managerul de linie din cand in cand.

Competente / experienta necesare:

  • In mod ideal, experienta sau cunostinte in domeniul constructiilor, de preferinta in domeniul masinilor unelte si serviciilor;
  • Spirit practic, cu aptitudini tehnice si dorinta de a invata si de a aplica noi produse sau cunostinte tehnice;
  • Determinarea de a construi o cariera in cadrul unei afaceri orientate spre viitor;
  • Abilitati solide de comunicare, prezentare, negociere si dezvoltare a relatiilor atat pe plan intern, cat si extern;
  • Abilitati excelente de planificare si de gestionare a timpului;
  • Personalitate sociabila si placuta, capabila sa lucreze ca parte a unei echipe in dezvoltare rapida si in crestere;
  • Auto-motivat si capabil sa recunoasca noi oportunitati de afaceri;
  • Trebuie sa fie dispus sa lucreze departe de casa atunci cand este necesar si, ocazional, in weekend-uri (convenit in prealabil);
  • Permis de conducere.

Oferim:

  • Instrumentele necesare pentru munca (laptop, telefon, masina, masini unelte demonstrative);
  • Sarcini de lucru variate si interesante intr-un mediu tehnic international si inspirat;
  • Pregatiri continue privind produsele;
  • Mediu de lucru international;
  • Pachet de asistenta medicala privata;
  • Tichete de masa;
  • Activitati de consolidare a echipei.

Specialist junior in marketing digital

  • Departamentul: Vanzari si marketing
  • Raporteaza catre: Directorul General Romania - direct
  • Locatie: sediul central

Specificarea rolului:

  • Gestionarea solicitarilor si comentariilor din partea comunitatii pe diverse canale precum Instagram, Facebook, YouTube, LinkedIn si alte platforme;
  • Conceperea si implementarea campaniilor de marketing multichannel in coordonare cu sediul central si agentia de marketing;
  • Coordonarea campaniilor online si se ocupa de canalele locale de social media;
  • Crearea unui plan de publicare si publicarea de continut pe retelele sociale;
  • Monitorizarea si analizarea rezultatului campaniilor digitale;